PASIŪLYMAI IR GYDYMAS

GYDYMAS

1TERAPINIS GYDYMAS

TERAPINIS GYDYMAS

Tai, karieso pažeistų dantų gydymas, nekariozinių danties defektų (nuskilimų, nutrynimų) atstatymas, nekokybiškų plombų keitimas, estetinis plombavimas. Terapinis gydymas dažniausiai atliekama procedūra pasaulyje..

ĖDUONIES PAŽEISTŲ DANTŲ GYDYMAS

Ėduonies pažeistų dantų gydymo tikslas – užkirsti kelią tolimesniam ligos progresavimui, pulpos pažeidimui bei atstatyti danties kramtomąją ir estetinę funkcijas. Terapinio gydymo metu gydytojas odontologas atlieka vietinę danties nejautrą, todėl gydomas dantis būna nejautrus, pacientas nejaučia skausmo. Pašalinami pažeisti audiniai, o ertmė apruošiama spacialiomis medžiagomis ir plombuojama.

Klinikoje yra didelis plombavimo medžiagų pasirinkimas, todėl gydytojas gali pritaikyti kiekvienam atvejui labiausiai tinkančią medžiagą..


2ENDODONTINIS GYDYMAS

PIRMINIS ENDODONTINIS GYDYMAS

Gydydamas pulpitą gydytojas endodontologas pirmiausia atlieka vietinę nejautrą, todėl gydymas pacientui nesukelia skausmo. Siekdamas pašalinti infekciją gydytojas paruošia karieso pažeistus danties audinius, atveria pulpos kamerą, valo, formuoja, nepavojingomis sveikatai cheminėmims medžiagomis paruošia danties šaknies kanalus. Atlikęs chemomechaninį paruošimą, į kanalus įveda medikamentus ir tik po paskirto laiko plombuoja.

Priklausomai nuo ligos sudėtingumo, danties anatominių savybių, kanalų gydymas dažnai skirstomas į kelis etapus, todėl endodontiškai gydantis dantis, skiriami keli vizitai pas gydytoją endodontologą. Sėkmingai sugydžius danties kanalus, skausmas bei kiti ligos siptomai išnyksta, pilnavertė danties kramtymo funkcija išlieka. Tuomet galima atlikti vainikinės danties dalies atsatymo procedūras.

PAKARTOTINAS ENDODONTINIS GYDYMAS

Pakartotinai gydyti danties kanalus reikia tais atvejais, kuomet reikia iš šaknų kanalų pašalinti nekokybiškus, infekcija užkrėstus užpildus bei, esant galimybei, ištaisyti ankstesnio gydymo metu įvykusias komplikacijas (pvz.: perforacija, „laipteliai“, instrumento lūžis ir kt.). Kadangi konservatyvaus endodontinio pakartotino gydymo baigtis yra sunkiai prognozuojama, prieš pradedant gydymą, gydytojas su pacientu smulkiai aptaria pakartotino endodontinio gydymo eigą, galimas nesėkmes, pasiūlo galimus alternatyvius problemos sprendimus. Kiekvienas klinikinis pakartotinas endodontinio gydymo atvejis yra unikali procedūra, reikalaujanti individualios gydymo taktikos parinkimo, taip pat, dažnai reikalaujanti gydytojo improvizacijos, pasirenkant gydymo metodus, kombinuojant naudojamus instrumentus bei medikamentus.


ENDODONTINIS GYDYMAS – SUDĖTINGA GYDYMO PROCEDŪRA, KURIAI ATLIKTI REIKALINGOS NAUJAUSIOS MODERNIOS TECHNOLOGIJOS

Mikroskopas; danties gyvybingumo nustatymo prietaisas; endodontiniai instrumentai; elektroniniai šaknies viršūnės ieškikliai; kompiuterinis įrenginys mašininiam kanalų paruošimui; mažų radiacinių dozių rentgeno aparatas ir kiti modernūs prietaisai.


Visas šias naujas, modernias technologijas turi mūsų klinika.


3PERIODONTINIS GYDYMAS

PERIODONTAS

Tai audinys esantis aplink kiekvieno danties šaknį. Sveiko žmogaus danties kaulas yra vientisas ir viename lygyje sujungtas su cemento – emalio jungtimi. Dėl netinkamos dantų priežiūros, atsirandančių apnašų, mitybos, rūkymo, paveldimumo ar kitų veiksnių, kaulas ima tirpti, susidaro periodontologinė kišenė, kurios pasekoje vystosi paradontozė.

PERIODONTINIS GYDYMAS

Pirmiausiai gydytojas išsiaiškina periodonto atsiradimo priežastis. Tada atidžiai ištiria burnos ir periodonto būklę, nustato ar jums reikalingas periodontinis gydymas. Jeigu gydymas reikalingas, sudaromas periodontinio gydymo planas. Jame numatomos gydymo procedūros skirtos uždegimui gydyti, audiniams atstatyti, o po gydymo išlaikyti esamą periodonto būklę, ir neleisti, kad uždegimas plistų.

Periodontinis gydymas susideda iš 3 etapų: pradinio periodonto gydymo, chirurginio periodonto gydymo ir palaikomojo periodonto gydymo. Trumpai apie kiekvieną iš jų parašyta žemiau.

PERIODONTINIO GYDYMO ETAPAI

1 etapas – pradinis periodonto gydymas. Tai uždegimą sukeliančių veiksnių pašalinimas: konkrementų pašalinimas, dantų šaknų valymas bei lyginimas, dantų poliravimas, kabančių plombų ar dirginančių vainikėlių kraštų šalinimas, ėduonies, endodontinis gydymas, okliuzijos reguliavimas, paslankių dantų įtvirtinimas.

2 etapas – chirurginis periodonto gydymas taikomas, kai yra didelė periodonto destrukcija, dantenų ar alveolės kaulo defektų, o pradinio periodonto gydymo nepakanka. Gydymo metu pašalinamos išvešėjusios, uždegimo pažeistos dantenos, atliekamas gilių dantenų kišenių išvalymas, atliekama „Lopo operacija“, kurios metu šalinamas granuliacijų ir uždegiminių dantenų sankaupos, atliekamas kaulo ir dantenų formavimas.

3 etapas – palaikomasis periodonto gydymas, kurio tikslas išlaikyti esamą periodonto būklę ir išvengti ligos pasikartojimo. 3 etapo metu įvertinama bendra sveikatos ir burnos ertmės būklė, burnos priežiūra, pakartotinai tiriamas periodontas, atliekama profesionali burnos higiena ir nustatomas kito aplsilankymo laikas.

Norėdami išvengti periodonto ligų atsinaujinimo būtina ne tik efektyvi ilgalaikė palaikomoji terapija, bet ir geri Jūsų asmens burnos higienos įgūdžiai.


4BRUKSIZMO GYDYMAS

BRUKSIZMAS

Tai liguistas įprotis nevalingai griežti dantimis ar juos stipriai sukasti ne maisto kramtymo ar rijimo metu, galintis sukelti pažeidimus ne tik patiems dantims, bet ir kitiems su kramtymu susijusiems organams: žandikauliams, raumenims ir smilkininiam apatinio žandikaulio sąnariui. Dėl ko atsiranda bruksizmas nėra tiksliai nustatya, tačiau manoma, kad didžiausia bruksizmo priežastis yra dažnai patiriamas emocinis stresas. Manoma, kad bruksizmas dažnausiai pasireiškia agresyviems ar hyperaktyviems žmonėms. Miego metu pasireiškiantinis bruksizmas gali pasireikšti dėl vartojamų vaistų poveikio, psichotropinių medžiagų ar nikotino. Mokslinkai nustatė, kad rūkantiesiems dantų griežimo atvejų nustatoma dvigubai dažniau.

BRUKSIZMO SIMPTOMAI

Dantų nusidėvėjimas;

padidėjęs dantų jautrumas;

dantų įskilimai ir lūžiai, pasikartojantys plombų ar fiksuotų protezų lūžiai;

padidėjęs dantų paslankumas;

griežimo ar kalenimo dantimis garsas;

dantų įspaudai skruosto gleivinėje ir ant liežuvio;

kramtymo raumenų padidėjimas;

kramtymo raumenų skausmingumas ar nuovargis;

smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmingumas;

traškėjimas ar pokšėjimas smilkininiame apatinio žandikaulio sąnaryje;

galvos skausmai, ypatingai smilkinių srityje.

BRUKSIZMO GYDYMAS

Eudenta odontologijos klinikos specialistai siūlo 2 variantus, kaip būtų galima išspręsti bruksizmo probelmą ir apsaugoti dantis.1 variantas – pažeistų dantų atstatymas, 2 variantas – sukandiminės kapos. plačiau apie šiuos du variantus aprašyta žemiau.

1 variantas – pažeistų dantų atstatymas. Jeigu dantys nėra stipriai pažeisti, juos galima atstatyti plombomis. Jeigu susidariusių problemų negalima išspręsti plombomis, dantys yra protezuojami. Apie tai plačiau skaitykite skiltyje „protezavimas„.

2 variantas – sukandiminės kapos. Gydymas kapomis galimas tada, kai nereikia atstatyti pažeistų dantų. Kapos yra nešiojamos miego metu, todėl nesukelia diskomforto. Jos gaminamos iš 2 rūšių plastmasių: minkštos ir kietos. Vidinė minkštoji dalis modeliuojama pagal dantų formą, išorinė kietoji išlieka lygi. Taip yra apsaugomi dantys ir žandikauliai nuo žalingo dantų griežimo (bruksizmo). Sukandiminės kapos yra pritaikomos per 1 minutę.


5KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪRA

KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪROS (A-PRF™) REIKŠMĖ

Siekiant paspartinti gijimo procesus po chirurginių procedūrų, odontologijos klinikoje „Eudenta“ pradėta taikyti pažangi dr. Josefo Choukrouno (Prancūzija) biomembranų metodika A-PRF™ (Advenced – Platelet Rich Fibrin). Biomembrana (PRF) – trombocitais praturtintas fibrinas, kuris plonos plėvelės pavidalu išgaunamas iš paciento kraujo. PRF stabdo kraujavimą, skatina naujų kraujagyslių susiformavimą, stimuliuoja kaulų bei minkštųjų audinių regeneraciją, skatina gijimą, ypač per kritines pirmąsias septynias paras po operacijos. Svarbiausias šios medicinos naujovės privalumas tas, kad gijimo procesams sužadinti nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Veiklioji PRF medžiaga – tai paciento kraujyje esančios biologiškai aktyvios medžiagos.

KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪROS PRIVALUMAI

Stabdomas kraujavimas;

mažinamas uždegimas;

mažinamas tinimas;

susiformuoja mažesnis randas;

sumažėja infekcijos rizika;

greitesnis ir geresnis gijimas;

sumažėja komplikacijų rizika;

pooperaciniu laikotarpiu jaučiamasi geriau;

nėra poreikio skausmą malšinantiems vaistams.

KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪROS INDIKACIJOS

Dantų implantacija;

sinuso dugno pakėlimas;

kaulo persodinimas ir priauginimas;

minkštųjų audinių plastika;

chirurginis periodonto ligų gydymas;

dantų šalinimo procedūros;

pooperacinių žaizdų gydymas.

KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪRA

Prieš numatytą chirurginę procedūrą iš paciento venos į specialius sterilius mėgintuvėlius paimamas nedidelis kiekis kraujo. Mėgintuvėliai su krauju talpinami į specialią centrifugą ir centrifuguojami. Per tą laiką kraujo ląstelės atsiskiria į atskirus komponentus: 1) Mėgintuvėlio viršuje – skaidri kraujo plazma; 2) Viduryje – koncentruoti baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai. Tai yra PRF – trombocitais praturtintas fibrinas – želė pavidalo plona plėvelė, dar vadinama biomembrana. Išimta iš mėgintuvėlio biomembrana talpinama į specialią sterilią dėžutę; 3) Apačioje – eritrocitai (raudonieji kraujo kūneliai).

Vėliau atliekama numatytoji chirurginė procedūra. Chirurginės procedūros pabaigoje operuota sritis uždengiama keletu biomembranos sluoksnių ir tik tuomet užsiuvami minkštieji audiniai. Biomembrana apsaugo operuotą sritį, nes veikia kaip kliūtis galimai infekcijai. Be blokavimo funkcijos, biomembrana stimuliuoja gijimo procesus.

KRAUJO PLAZMOS PROCEDŪROS VEIKSMINGUMAS

Trombocitai – lipnūs, bespalviai kraujo kūneliai, kurių dėka kreša kraujas. Juose gausu biologiškai aktyvių medžiagų: įvairių fermentų bei augimo faktorių, skatinančių žaizdų gijimą, odos ir kaulų atsinaujinimą, naujų kraujagyslių formavimąsi. PRF yra paciento kraujyje esančių trombocitų koncentratas, todėl trombocitų poveikis tampa žymiai stipresnis. Operacinė žaizda užsitraukia grečiau, stabdomas kraujavimas, nes trombocitai paspartina krešulio susidarymą. Svarbiausia PRF ypatybė – tai lėtas ir tolygus augimo faktorių išlaisvinimas į operuotą sritį. Procesas nenutrūkstamai vyksta daugiau nei 7 paras po procedūros. Svarbu! Palaipsniui „dozuojami“ augimo faktoriai yra pagrindinė gydomoji galia, slypinti PRF. Kuo ypatingi augimo faktoriai?

Skatina naujų kraujagyslių formavimąsi

Kad gijimo procesas vyktų sklandžiai, reikalinga gera kraujo cikuliacija audiniuose. Operacijos vietoje smulkių krajagyslių tinklas būna pažeistas, todėl įprastai gijimo procesas užtrunka, nes kraujagyslėms susiformuoti reikia laiko. Tuo tarpu augimo faktoriai, esantys PRF, stimuliuoja naujų kraujagyslių formavimąsi. Kraujo apytaka operacijos srityje atsistato žymiai greičiau, todėl sumažėja uždegimas, skausmas bei tinimas.

Paspartina kaulo ir minštųjų audinių regeneraciją

Augimo faktoriai stimuliuoja kaulų ir minkštųjų audinių augimą, greitina kaulinio audinio atsistatymą, mažina randėjimą.

Sumažina infekcijos riziką

Įrodyta, kad PRF esantys koncentruoti augimo faktoriai turi antimikrobinį poveikį, todėl žymiai sumažėja pooperacinių infekcijų rizika.


6GYDYMAS LAZERIU

LAZERINĖ ODONTOLOGIJA

Tai pažangi technologija atliekama minkštųjų audinių lazeriu. Gydymas lazeriu atliekamas greičiau, nei kiti gydymo metodai, be to, procedūros metu beveik nejaučiamas skausmas, mažesnis kraujavimas, mažiau formuojasi randai, greičiau gyja, mažai tinsta. Didžiausias lazerinės odontologijos privalumas, kad lazerinė odontologija gali būti taikoma įvairaus amžiaus žmonėms, net ir vaikams..

GYDYMAS LAZERIU TAIKOMAS

Dezinfekuoti dantų šaknų kanalus;

prailginti dantų šaknų kanalus;

stabdyti dantenų kraujavimui;

gydyti lūpų ir burnos pūslelinėms (herpėms);

koreguoti estetinei šypsenai;

gydyti periodontui.

Užsiregistruoti konsultacijai dėl gydymo lazeriu galite internetu užpildę formą skiltyje „Registracija“ arba paskambinę telefonu..


PROTEZAVIMAS

1DANTŲ IMPLANTACIJA

DANTŲ IMPLANTACIJA

Tai vienas iš pažangiausių gydymo būdų pasaulyje.Danties implantu pakeičiama trūkstamo danties šaknis. Pastaruoju metu dažniausiai naudojami sraigtinės formos implantai iš titano lydinio. Ištraukus dantį, alveolinė kaulo dalis nebetenka savo funkcijos ir palaipsniui atrofuojasi, pradeda tirpti žandikaulio kaulas, o šalia esantys dantys pradeda slinkti į defekto pusę. Įsukus implantą, funkcija gražinama. Implantai rekomenduojami ypač tais atvejais, kada netenkama vieno danties, o šalia esantys dantys yra visiškai sveiki ar mažai pažeisti. Tokiu atveju išvengiama šalia esančių dantų šlifavimo. Dantų implantais galima atstatyti ne tik vieno, bet ir kelių ar viso dantų lanko defektus, pakeisti išimamus protezus.

PROCEDŪRA

Pirmiausia, mūsų klinikos gydytojai sudarys individualų gydymo planą ir atidžiai įvertinę Jūsų burnos ir bendrą sveikatos būklę numatys ar implantacija yra reikalinga. Tam bus atliekami radiologiniai tyrimai – panoraminė ir, jeigu reikės bus padarytos detalios dantų rentgeno nuotraukos. Tik įvertinus būklę ir nutarus, kad implantacija Jums reikalinga, paskiriamas vizitas implantacijai. Implantacijos procedūra vyksta keliais etapais, kurie apžvelgti žemiau.

IMPLANTACIJOS ETAPAI

1 etapas. Atlikus vietinę nejautrą į defekto vietą įsriegiamas implantas. Po procedūros prasideda apie keturis mėnesius trunkantis osteointegracijos procesas. Tai procesas, kurio metu kaulas glaudžiai suauga su implantu.

2 etapas. Kaului suaugus su implantu vietinėje nejautroje atliekama nedidelė operacija, atramos, prie kurios bus cementuojamas protezas pritvirtinimui.

3 etapas. Atliekamas protezavimas. Gydytojas nuima nuo implanto atspaudus, kurie siunčiami į laboratoriją protezams gaminti. Pagaminti protezai pritaikomi ir cementuojami. Implanto protezavimui reikia kelių vizitų pas gydytoją odontologą.

4 etapas. Pacientai mokomi prižiūrėti implantus, rekomenduojamos specialios asmens higienos priemonės, skiriamos profilaktinės procedūros, nes tik tinkamai prižiūrimi protezai tarnauja ilgą laiką.

2PROTEZAVIMAS

PROTEZAVIMAS

Protezavimas – gydymo būdas, taikomas netekus dantų, esant dideliems karioziniams dantų pažeidimams, amžiniams dantų nudilimams, po traumų, norint atstatyti funkciją, estetiką.

Protezavimo tikslas – suderinti funkcionalumą, ilgaamžiškumą bei estetiką.

Mes siekiame nuoširdaus bendradarbiavimo su pacientais, todėl prieš pradedant gydymą su pacientu visada aptariame protezavimo planą: pacientui priimtiniausią dantų restauravimo būdą, gydymo trukmę, eigą ir kainą.

Mūsų klinikoje taikomi įvairūs protezavimo būdai neišimamais ir išimamais protezais.

Neišimami protezai

Tai dantų protezai, fiksuojami cementu prie savų dantų (juos prieš tai nušlifuojant) arba prie implantų. Tokių protezų nereikia išimti norint atlikti kasdienes burnos higienos procedūras.

Metalo keramika

Tai metalo karkaso protezai padengti keramikos sluoksniu. Keramikos spalva yra pritaikoma prie Jūsų natūralių dantų spalvos. Tokie protezai atrodo gražiai, funkcionuoja gerai ir yra pigesni, nei bemetaliai keramikos protezai. Restauruoti metalo keramikos protezais priekinius dantis nėra geriausias pasirinkimas, kadangi jie nėra pralaidūs šviesai, dantis gali neatrodyti visiškai natūraliai. Dėl šių priežasčių mes rekomenduojame metalo keramikos protezais restauruoti krūminius dantis.

Bemetalė keramika

Tai keramikiniai protezai, kurie gaminami metalo karkasą pakeičiant cirkonio oksidu. Bemetalė keramika yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo natūraliai. Ji nepalygint estetiškesnė už metalo keramiką. Restauruoti dantys dažnai sunkiai atskiriami nuo natūralių dantų. Šio tipo restauracijos nesukelia jokio diskomforto, kadangi cirkonio oksido protezus idealiai toleruoja burnos ertmė ir dantenos. Be to, bemetalė keramika cirkonio oksido pagrindu tarnauja labai ilgai. Tokius protezus rekmenduojame tiek šoniniams, tiek priekiniams dantims restauruoti.

Įklotai, užklotai, laminatės

Kai kuriais atvejais nėra reikalingas toks invazyvus dantų protezavimas. Jei danties vainikas nėra labai smarkiai pažeistas, tačiau danties plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome atstatyti prarastus danties audinius keramikiniais įklotais, užklotais ar laminatėmis. Įklotas, užklotas yra danties restauracijos, skirtos atstatyti šoninių dantų kramtomojo paviršiaus daliai arba jam visam ir apsaugoti likusias danties silpnąsias struktūras nuo galimo skilimo. Įklotas – tai tik laboratorijoje iš keramikos ar metalo gaminama danties restauracija, kuria atstatomi kramtomojo paviršiaus defektai. Užklotas – didelis danties vainiko įklotas, perdengiantis iš viršaus nors vieną kramtomųjų gumburų. Laminatės naudojamos priekiniams dantims restauruoti. Jos gali būti taikomos siekiant atstatyti nusidėvėjusius dantis, pašalinti dantų traumų pasekmes, paslėpti dantų įskilimus ar atnaujinti senas restauracijas. Šis dantų protezavimo būdas itin tausoja danties audinius, kadangi dantys restauruojami tik iš vestibiulinio paviršiaus. Porceliano laminatėmis restauruoti dantys išlaiko itin estetišką efektą ir yra beveik neatskiriamos nuo natūralių dantų. Restauravimo įklotais, užklotais, laminatėmis (mikroprotezavimo) privalumai:

Maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai;

maksimali estetika (nekintanti per laiką spalva ir blizgesys);

atsparumas nusidėvėjimui (,,priaugintos“ masyvios plombos greitai nusidėvi ir nebefunkcionuoja burnoje);

didelis restauracijos tikslumas;

reikalingi tik du vizitai, lyginant su įprastu protezavimu;

restauracijos ilgaamžiškumas.

Išimami protezai

Išimamieji dantų protezai gaminami tuomet, kai nebelieka galimybių protezuoti neišimamais protezais, nei taikant implantacijos būdą. Išimamieji protezai, paprastai vadinami dantų plokštelėmis, gali būti daliniai ar pilni. Tokius protezus rekomenduojame netekus daug ar net visų dantų.

Lanko atraminiai išimami protezai – protezai, turintys metalinį gomurį, ir rekomenduojami netekus daugelio dantų, bet esant pakankamai tvirtiems saviems dantims, arba kai nenorima šlifuoti šalia defekto esančių sveikų dantų. Toks protezas fiksuojamas prie dantų specialiais užraktais ar kabliukais, dėl to visiškai nejuda nei kramtant, nei kalbant.

Visi išimami protezai reikalauja ypatingos kasdienės priežiūros: po kiekvieno valgio juos reikia gerai išplauti, nakčiai išsiimti, nekramtyti labai kieto maisto ir pan.


ESTETIKA

1BURNOS HIGIENA

BURNOS HIGIENA IR JOS REIKŠMĖ

Kiekvieną rytą ir vakarą valydami dantis dantų ir tarpdančių šepetėliu bei dantų pasta, naudodami tarpdančių siūlą ir specialius skalavimo skysčius pašaliname susikaupusius maisto likučius, minkštasias bakterines apnašas. Tačiau burnoje yra tokių vietų, kurias gerai išvalyti yra itin sudėtinga. Tai susigrūdę, protezuoti, karieso pažeisti dantys, siauri tarpdančiai ar sunkiai šepetėliu pasiekiami protiniai dantys. Kai dantys nėra gerai nuvalomi, likusios minkštosios apnašos pradeda mineralizuotis, kietėti ir ilgainiui susidaro dantų akmenys. Minkštosiose apnašose ir dantų akmenyse nuolat gyvena bakterijos. Vienos jų sukelia dantų ėduonį, kitos – periodonto (apie periodontą ir jo gydymą skaitykite skiltyje "GYDYMAS") uždegimą. Kadangi dantų akmenys yra kieti ir juos nuvalyti dantų šepetėliu neįmanoma, juos pašalins burnos higienos specialistas atlikdamas profesionalią burnos higieną.

BURNOS HIGIENOS PROCESAS

Pirmojo vizito metu, burnos higienistas atlieka periodonto būklės tyrimą, kurio metu įvertina periodonto pažeidimo laipsnį ir nustato pažeidimo priežastis, dantų paslankumą, dantenų kraujavimo lygį, išmatuoja dantenų kišenių gylį, dantenų recesiją, įvertina asmens burnos higienos įgūdžius. Atlikus tyrimą ir įvertinus būklę aptariama tolimesnių procedūrų eiga. Jeigu periodonto pažeidimai yra lengvo ar vidutinio gingivito stadijoje, juos pagydyti pakanka vieno vizito, kurio metu yra nuvalomos kietosios ir minkštosios apnašos, nupoliruojami dantų paviršiai, aptariamos asmens burnos higienos priemonės. Jei periodonto liga yra pažengus, dantenos stipriai kraujuoja, susidariusios dantenų kišenės ir yra gausūs akmenys, gali prireikti ir kelių vizitų pašalinti susikaupusius konkrementus. Tokiu atveju pirmojo vizito metu yra pašalinama dalis dantų akmenų, taikomas medikamentinis gydymas bei paskiriamos namuose naudojamos gydomosios priemonės.

Antrojo vizito metu nuvalomi likę smulkūs akmenys, atliekamas gilusis kiuretažas, nupoliruojami dantų paviršiai. Paskiriamos asmens burnos higienos priemonės.

Norint ateityje išvengti periodonto ligų atsinaujinimo, būtinas nuolatinis būklės stebėjimas. Todėl kito vizito metu burnos higienistas vėl atliks periodonto būklės tyrimą ir įvertinęs būklę galės taikyti tinkamiausias profilaktikos ar gydymo priemones.

KAIP DAŽNAI REIKIA ATLIKTI PROFESIONALIĄ BURNOS HIGIENĄ

Burnos higieną rekomenduojama atlikti kas šešis mėnesius. Tačiau, įvertinęs periodonto būklę ir individualias organizmo savybes, burnos higienos specialistas rekomenduos Jums tinkamiausią burnos higienos atlikimo dažnį.

Profesionalą burnos higieną rekomenduojama atlikti ir prieš odontologines procedūras: dantų plombavimą, protezavimą, ortodontinį gydymą, chirurgines intervencijas.

2DANTŲ BALINIMAS

DANTŲ BALINIMAS

Norintiems turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis mes siūlome dantų balinimą. Jei Jūsų dantys yra nepakankamai balti ar dėl tam tikrų priežasčių pakeitę spalvą – dantų balinimas geriausia išeitis! Balinimo būdų yra daug, tačiau mes siūlome vieną saugiausių – ofisinį balinimą.

OFISINIS BALINIMAS

Balinant dantis ofisiniu būdu veikiami tik tie dantys, kurie labiausiai matosi šypsantis ir sudaro vadinamąją šypsenos zoną (nuo iltinio iki kitos pusės iltinio danties tiek viršutiniame, tiek ir apatiniame žandikaulyje). Apsaugojus specialia medžiaga dantenas ir dantų kaklelius balinamoji medžiaga dedama tik ant dantų vestibiulinio paviršiaus. Tokiu būdu neveikiami tie dantų paviršiai, kurių šypsantis paprastai nesimato. Mūsų odontologijos klinikoje Eudenta naudojamos balinančios medžiagos, kurių sudėtyje yra nujautrinančios medžiagos, todėl po dantų balinimo procedūros pacientai nepatiria diskomforto dėl padidėjusio dantų jautrumo.

DANTŲ BALINIMO EFEKTAS

Po atliktos dantų balinimo procedūros baltumo efektas būna ne visada vienodas. Tai priklauso nuo individualių emalio struktūros savybių. Jei po balinimo procedūros praėjus parai (tiek laiko vyksta balimo procesas) dantys neatrodo pakankamai balti, procedūrą galima pakartoti po saugaus 14 dienų laikotarpio. Negyviems dantims balinti rekomenduojame vidinį balinimą, kurio metu balinamoji medžiaga įvedama į šaknies kanalo ertmę. Kai kuriais atvejais dantų balinti nerekomenduojame. Ar Jums galima balinti dantis ar ne atsakysime tik įvertinę Jūsų dantų būklę.

DANTŲ PRIEŽIŪRA PO BALINIMO

Pirmąsias 14 dienų rekomenduojame naudoti švelnų dantų šepetėlį, „neabrazyvinę“ dantų pastą. Reiktų vengti dažančių maisto produktų, tokių kaip kava, arbata, tabakas, raudonas vynas, burokėliai, uogos, kario prieskoniai ir pan. Tik teisingai prižiūrimi dantys ilgai išlaiko baltumą ir Jūs galite džiaugtis balta šypsena, juk graži balta šypsena – ne tik estetika, bet ir pasitikėjimas savimi.


3ESTETINIS DANTŲ ATSTATYMAS

ESTETINIO DANTŲ ATSTATYMO REIKŠMĖ

Estetinis plombavimas taikomas, kuomet dantys yra nuskilę, nudilę, pakeitę spalvą, taip pat norint panaikinti tarp dantų esančius tarpus ar kai danties padėtis dantų lanke yra nelygi.

ESTETINIO DANTŲ ATSTATYMO PROCEDŪRA

Atliekant estetinį plombavimą taikoma danties audinius maksimaliai tausojanti technika – dantų paviršiai ne šlifuojami, o tik pašiurkštinami, jei reikia lengvai koreguojami ir ėsdinami. Procedūros efektyvumui ir restauracijos ilgaamžiškumui užtikrinti plombavimo metu naudojama dantį nuo drėgmės apsauganti medžiaga – koferdamas. Plombavimo metu taikoma medžiagos sluoksniavimo technika, kuomet sluoksnis po sluoksnio atkūriama natūrali danties spalva, skaidrumas ir forma. Vėliau, poliruojant atstatytą paviršių išgaunamas natūraliam danties emaliui būdingas blizgesys, todėl estetinio plombavimo metu atstatyti dantys nesiskiria nuo natūralių dantų. Kadangi estetinio plombavimo procedūra reikalauja itin didelio kruopštumo, ji trunka ilgiau nei įprastas danties plombavimas. Tik įvertinus plombuotinų dantų būklę ir kiekį galima numatyti apytikslę procedūros trukmę, kuri gali trukti iki kelių valandų.

PRIEŽIŪRA PO ESTETINIO DANTŲ ATSTATYMO

Estetiškai atstatytų dantų priežiūrai naudokite švelnius dantų šepetėlius, tarpdančių siūlą, nebraižančias, abrazyvinių medžiagų neturinčias dantų pastas. Kartą per šešis mėnesius rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną ir apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad šis galėtų nupoliruoti plombuotus paviršius ir jie vėl atgautų blizgesį.