INFORMACIJA PACIENTAMS

GERIAUSIA DOVANA – GALIMYBĖ PASIGERINTI SVEIKATĄ

EUDENTOS DOVANŲ ČEKIS

Padovanokite savo artimajam, draugui ar kolegai praktišką dovaną - čekį su Jūsų pasirinkta suma.

Čekį įsigysite užsukę į mūsų kliniką ,,Eudenta" adresu Gedimino g. 48 - 1A.

PO DANTIES PAŠALINIMO

KAIP ELGTIS

Po danties šalinimo negalima rūkyti apie 5 val. Parą po procedūros draudžiami alkoholiniai gėrimai.

Jei po šalinimo prasideda kraujavimas, pusvalandį laikykite sukandę įdėtą tamponėlį. Kraujavimui tęsiantis gydytojas turi pakeisti tamponėlį, kurį laikykite dar pusvalandį. Pirmą parą po šalinimo draudžiama burną skalauti. Gerti galima tik šaltus skysčius. Karšti gėrimai ir karštas maistas draudžiami. Nespjaudykite – tai gali pašalinti kraujo krešulį, kuris šiame etape yra būtinas. Praėjus parai po danties šalinimo po valgymų būtina burną praskalauti.

Negalima operuotos vietos šildyti. Tinimo sumažinimui galima dėti ledo kompresą, kuris laikomas pusvalandį, o po to daroma 2 val. pertrauka. Vaistai nuo skausmo vartojami neskystinantys kraujo.

Pirmąsias 24 val. valgomas lengvas, minkštas, nekarštas maistas. Valgyti atsargiai, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių. Dantis valykite atsargiai, dažniau skalaukite burną.


IŠKILUS PROBLEMOMS SKUBIAI KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ.


KODĖL REIKIA LANKYTIS PAS ODONTOLOGĄ

NET JEI IR NĖRA JOKIŲ NEIGIAMŲ POJŪČIŲ

Daugelis žmonių nerimtai žiūri į dantų ir burnos ertmės priežiūrą, o juk dantų būklė įtakoja viso organizmo sveikatą. Ignoruojant dantų ir burnos ertmės ligų profilaktiką, galima susilaukti rimtų komplikacijų ir prarasti savo dantis. Net jei jums nieko ir neskauda, tai dar nereiškia, jog tikrai neturite problemų su dantimis. Galimų burnos ertmės susirgimų savalaikiui išsiaiškinimui būtina reguliariai lankytis pas odontologą.

Svarbiausia ir būtina procedūra yra yra reguliarus dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu. Tai būtina tam, kad pašalintumėte maisto likučius, kurie lieka tarpdančiuose ir laikui bėgant ima irti, sudarydami palankias sąlygas patologinių bakterijų dauginimuisi. Na, o bakterijos skatina apnašų susidarymą, kurios virsta dantų akmenimis ir ardo dantų emalį.

Odontologai teigia, jog teisinga burnos higiena yra svarbiausias profilaktinis faktorius, deja net ir reguliarus dantų valymas namų sąlygomis neapsaugo nuo apnašų susidarymo. Jei lankysitės odontologo kabinete bent kartą per pusmetį, gydytojas laiku pastebės pirmus dantų ir dantenų pokyčius, ir atliks profesionalią valymo procedūrą, kuri jums nesukels nemalonių pojūčių.

Įvairūs organizmo medžiagų apykaitos sutrikimai gali įtakoti jūsų dantų būklę. Jūs negalite patys pastebėti dantų emalio sluoksnio suplonėjimo tol, kol neatsiras jautrumas šaltam ir karštam maistui. Be specialios įrangos negalite pastebėti ir karieso ankstyvose jo vystymosi stadijose. Reguliariai lankytis odontologo kabinete yra dar ir naudinga, nes profilaktika ir gydymas ankstyvose stadijose visada yra ženkliai pigiau, nei rimtų pažeidimų gydymas ar protezavimas.

Jei po šio straipsnelio perskaitymo Jums kilo kokių nors klausimų – registruokitės nemokamai konsultacijai “Eudentos” klinikoje. Mūsų specialistai visada padės išspręsti Jūsų dantų ir burnos ertmės priežiūros problemas.

Atminkite, jog sveikata visų pirma priklauso nuo Jūsų pačių, Jūsų gyvenimo būdo ir įpročių.

Saugokite ją.

KODĖL TOKIA ODONTOLOGO PASLAUGŲ KAINA

ŽVILGSNIS IŠ KITOS PUSĖS

Bet kuris darbas turi būti atliktas kokybiškai. Priešingu atveju jį reikės perdaryti, o tai papildomos laiko išlaidos ir finansai. Juk neveltui sakoma, jog skūpus moka du kartus.

Šis posakis galioja ir odontologijos paslaugoms. Po neprofesionalaus gydymo ar naudojant pigias medžiagas galimas ligos recidyvas – jei tai tik ištrupėjusi plomba, Jums dar pasisekė. Klaidos diagnozuojant ar protezuojant ateityje virsta rimtomis sveikatos problemomis.

Jeigu Jums suteikta nekvalifikuota medicininė pagalba, Jūs rizikuojate pačiu brangiausiu – savo sveikata. Odontologo darbo klaidų taisymas visada susijęs su įsikišimu į Jūsų organizmo veiklą, o to daryti be būtinybės – nepatariame. Štai dėl ko taip svarbu pakliūti iš karto pas gerus specialistus. Kokybiškas gydymas prasideda nuo teisingo diagnozavimo, kuris sudaro sąlygas tinkamam gydymo metodo parinkimui. Diagnozavimo įrangos kokybė ir gydytojo meistriškumas vaidina esminę rolę. Laiku išaiškintos problemos šalinimas visada kainuoja pigiau, negu toli pažengęs procesas. Odontologo paslaugų kokybės garantai yra: kvalifikuotas ir patyręs specialistas; aukščiausios kokybės šiuolaikiškos medžiagos ir medicininė įranga.

Iš ko susideda profesionalaus odontologo paslaugų kaina?

Brangiai kainuojanti žinomiausių pasaulio gamintojų medicininė įranga, su kurios pagalba odontologas gali greitai atlikti tiek sudėtingas, tiek paparastas gydymo procedūras, kokybiškai ir neskausmingai. Skaitmeninis rentgenas užtikrina dantų kanalų plombavimo kokybiškumą. Kokybiška sterilizavimo įranga sumažina iki minimumo ligų ir virusų perdavimo galimybę.

Mūsų klinikos personalo didelė darbo patirtis, periodinis kvalifikacijos kursų lankymas ir žinių atnaujinimas lemia mūsų personalo sugebėjimą diagnozuoti bei spręsti bet kokią problemą.

Medžiagos, kurios naudojamos gydyme, turi būti tvirtos, atsparios poveikiams, patikimos, higieniškos. Todėl naudojame tik geriausių pasaulio gamintojų produkciją.

Visa tai mūsų teikiamų medicininių paslaugų kainos dedamosios, kurios garantuoja aukščiausią medicininių procedūrų kokybę. Tikrai nerekomenduojame taupyti savo sveikatos sąskaita – tai vienas iš svarbiausių dalykų Jūsų gyvenime, todėl saugoti ją tikrai verta.


Kreipkitės į mūsų kliniką ir mes išspręsime Jūsų dantų problemas kokybiškai, efektyviai ir saugiai.

KAIP RASTI SAVO ODONTOLOGĄ

KELETAS MŪSŲ PATARIMŲ

Daugelis linkę lankytis pas vieną ir tą patį odontologą: savam specialistui nereikia perpasakoti savo problemų istorijos. Gydytojai dažniausiai atsimena savo pastovius pacientus ir siūlo sprendimus atsižvelgdami į paciento individualumus. Jei lankysitės pas tą patį specialistą, Jums bus lengviau atsipalaiduoti odontologinėje kėdėje: pasitikėti pažįstamu profesionalu lengviau, nei gydytoju, kurį matote pirmą kartą.

Kaip gi išsirinkti odontologą, į kurį kreipsitės nuolat? Atkreipkite dėmesį į tai:

1. Įranga ir instrumentai. Klinika, kurioje dirba specialistas, turi būti gera diagnostikos ir gydymo įranga. Tinkamų paslaugų suteikimas neįmanomas be naujos kartos medžiagų panaudojimo.

2. Patirtis ir kvalifikacija. Atkreipkite dėmesį į odontologo išsilavinimą ir patyrimą. Kaip rodo praktika, geriausi odontologai tie, kurie periodiškai lanko kvalifikacijos kėlimo kursus ir seminarus.

3. Gydymo medžiagos. Net ir profesionalas nepasieks gerų gydymo rezultatų, jei bus naudojamos nekokybiškos, nepatikimos medžiagos. Tik gydymui vartojant sertifikuotas medžiagas, galima garantuoti, jog gydymo rezultatų nereiks perdarinėti iš naujo.

4. Psichologinis komfortas. Šiandien, esant puikioms technologijoms, faktiškai galima pamiršti apie diskomfortą odontologo kėdėje. Geras gydytojas – mandagus ir paslaugus. Jis detaliai Jums išaiškins problemos esmę ir bus atidus gydant. Jei komfortiškai jaučiatės bendraudami su specialistu, Jūs būtinai pas jį sugrįšite dar kartą.

5. Draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Apklausinėkite savo aplinkos žmones pas kokius odontologus jie lankosi, ar patenkinti jų darbu. Gal būt rasite puikų specialistą ir taip.


Jei pasinaudosite mūsų rekomendacijomis, tai garantuotai rasite puikų specialistą sau ir savo šeimai!

MYOBRACE SISTEMA

GERBIAMIEJI TĖVELIAI,

susigrūdę dantys tai - įspėjamasis ženklas, kad vaiko veidas ir žandikauliai vystosi netaisyklingai. Pagrindinės dantų susigrūdimo priežastys - kvėpavimas per burną ir netaisyklingi mitybos įpročiai. Norint išvengti didesnių problemų ateityje, šie žalingi įpročiai turi būti gydomi kaip įmanoma ankščiau. Odontologai dažniausiai siūlo jau visiems senai žinomą ortodontinį gydymą breketais, kurie mechanišku būdu tiesina dantis, tačiau šis gydymas taikomas tik tuomet kai vaikui sueina 12-14 metų.

Kadangi tėveliai nežino kitų alternatyvų, jie laukia kol vaikučiai paaugs, tačiau tuo metu jau formuojasi vaikų veidas bei žandikauliai. Todėl mūsų klinika ,,Eudenta" siūlo efektyvų gydymą Myobrace treinerių sistema. Šis metodas taikomas jau nuo ankstyvųjų metų, kai vaikučiui sukanka 4 - 5 metai. Ankstyva intervencija leidžia pasiekti rezultatų, kurie yra neįmanomi kai veidas ir žandikauliai nustoja augti.

Šiandien jau yra visiškai aišku, kad gydymas breketais neišsprendžia problemos ilgam laikui, nes juos nuėmus, beveik visada dantukai vėl susigrūda, o ypač tuomet, kai vaikai nenešioja fiksatoriaus (reteinerio).

Naudojant Myobrace sistemą yra skatinamas natūralus, genetiškai apibrėžtas, vaiko vystymasis.

SĄKANDŽIO TIPAI

KAIP JIE ĮTAKOJA SVEIKATĄ

1. Gilus sąkandis

Gilus sąkandis – kai viršutiniai priekiniai dantys uždengia apatinius per dideliu nuotoliu. Tai dažniausiai pasitaikanti netaisyklingo poslinkio diagnozė. Bet nedidelis gilus sąkandis dar nėra netaisyklingumas, tai visiškai normalu: šiek tiek viršutiniams dantims dengiant apatinius, apsaugoma nuo nereikalingo dantų spaudimosi. Kol tarpas tarp viršutinių ir apatinių dantų ne pernelyg didelis, neverta galvoti apie ortodontinį gydymą.

Galimos pasekmės

Taikomi principai: Ne visiems giliems sąkandžiams reikalingas gydymas. Bet laikui bėgant, gilūs sąkandžiai sąlygoja apribojimus ir dantys yra lengviau pažeidžiami.

Distalinis sąkandis panašus į gilųjį, tik šiuo atveju dantų pasislinkimo priežastis yra neišsivystęs žandikaulis ir krūminiai dantys dengia su tarpu.

2. Progeninis sąkandis

Tai yra gana retas dantų netaisyklingumas. Kitaip nei esant atviram sąkandžiui, progeninio sąkandžio atveju apatinių dantų eilė išsikiša prieš viršutinę dantų eilę. Kitaip tariant: Apatinis žandikaulis išsikiša per toli viršutinio žandikaulio atžvilgiu.

Galimos pasekmės

Neminint estetinio faktoriaus, progeninis sąkandis gali pabloginti priekinių dantų funkciją ir sukelti dantų nusidėvėjimą. Kalbėjimo kliūtys, kramtymo problemos, jūsų apatinės lūpos išsikišimas į priekį ir nuolatinis gerklės uždegimas gali būti progeninio sąkandžio priežastimis.

3. Atviras sąkandis

Jį galima nustatyti tarpu, atsirandančiu tarp kai kurių dantų juos sukandus. Dantys negali tinkamai atlikti kramtymo funkcijos, nes nuotolis tarp jų per didelis. Tiek priekiniai, tiek šoniniai dantys gali būti paveikti atviro sąkandžio.

Galimos pasekmės

Atviras sąkandis gali turėti daug implikacijų. Dažniausiai pasitaikančios - problemos valgant ir kalbant. Neįstengiant tinkamai suspausti lūpų dėl atviro sąkandžio, dažnai sukeliamas kvėpavimas per burną. Tai gali sukelti gerklės perštėjimą, faringitą, kariesą ir parodontozę.

4. Kryžminis sąkandis

Šis sąkandis reiškia vienos ar daugiau dantų atvirkščią padėtį, dantys vienas kitą kerta vertikaliai. Pavyzdžiui, viršutiniai priešakiniai dantys yra išsidėstę už apatinių priešakinių dantų arba apatiniai krūminiai dantys yra palinkę į išorę labiau, nei viršutiniai.

Galimos pasekmės

Kryžminio sąkandžio atvejais dantys gali būti itin stipriai nudėvimi dėl jų netaisyklingo išsidėstymo. Pasekmė: Dantų ėduonis arba dantenų uždegimas. Kryžminis sąkandis taip pat turi įtakos kramtymui, todėl gali atsirasti virškinimo problemų. Susigrūdę dantys yra palanki terpė apnašoms kauptis, kurios gali pažeisti periodentalinį audinį ir emalį. Be to, galimas neigiamas poveikis kramtymui ir virškinimui.

5. Susigrūdę dantys

Susigrūdusius dantis dažniausiai sunku prižiūrėti. Be to, apnašos gali lengviau kauptis grioveliuose ir taip apsunkinti jų nuvalymą.

6.Tarpai tarp dantų ir trūkstami dantys

Daugelis žmonių šalina dantų tarpus tik dėl estetinių priežasčių. Trūkstami dantys dažnai sukelia nuolatinį netaisyklingą išsidėstymą, nes aplink esantys dantys gali laisvai judėti į susidariusį tarpą. Tai sukelia gilesnes kišenes tarpdančiuose, kuriose formuojasi apnašos.

Galimos pasekmės

Jeigu kaimyninis dantis pakeičia savo padėtį augant, pavyzdžiui, kampu į greta esantį tarpą, gali išsivystyti ilgalaikis dantų netaisyklingumas. Galimas rezultatas: Netinkama žandikaulio sąnario apkrova, kuri taip pat turi įtakos galvos, kaklo ir nugaros sritims.

TESTAS VAIKŲ SĄKANDŽIUI PATIKRINTI

KUO RIZIKUOJATE, JEI

nepašalinsite šių penkių žalingų savo mylimo vaiko įpročių:

• Mažametis vaikas čiulpia nykštį – nuo nykščio (ar panašios formos žaisliuko) čiulpimo deformuojasi viršutinis žandikaulis ir dantukai. Ilgainiui pieniniai dantukai keičia padėtį: atsikiša į priekį. Tokiu būdu prasideda netaisyklingas žandikaulių vystymasis;

Nuolat pražiota burna – augančio vaikučio dantų lanką formuoja liežuvio, skruostų ir lūpų jėgų sąveika. Jei lūpos nuolat laikomos nesučiauptos, liežuvis gali pernelyg pastūmėti dantis į priekį, kadangi liežuvio jėgų nekompensuoja lūpų raumenys;

Kvėpavimas ne per nosį, bet per burną. Dieną sunku pastebėti šį žalingą įprotį, todėl vaikui miegant, pridėkite veidrodėlį pirmiausia prie nosies, vėliau prie burnos ir pasižiūrėkite: kurioje vietoje laikant, veidrodėlis aprasos. Jei kvėpuojant per burną - blogai. Nuolat kvėpuojant per burną, siaurėja viršutinis žandikaulis, sumažėja vietos kvėpavimo takams, dantys netelpa dantų lanke, vidurinė veido dalis netaisyklingai pailgėja, akių kampučiai nusvyra žemyn, veidas ima atrodyti negražus ir neproporcingas;

Vaikas švepluoja, jo liežuvis nuolat „miega“ tarp apatinio žandikaulio dantų – taip pat verta susirūpinti. Liežuvis – pats stipriausias mūsų kūno raumuo. Tad norint, kad taisyklingai formuotųsi viršutinis žandikaulis ir pakankamai išsiplėstų dantų lankas, liežuvis nuolat turi ilsėtis prie gomurio viršuje, o ne apačioje

Vaikas daug naršo telefone palenkta galva, sėdi susikūprinęs – naujausia sukandimo vystymosi problema, kuomet dėl netaisyklingos galvos padėties ne tik apatinis žandikaulis gali nuslinkti per daug atgal, bet ir žalojamas stuburas, ypač kaklinė jo dalis, apsunkinamas kvėpavimas, deguonies patekimas į organizmą, mažėja plaučių tūris ir t. t.

Jei bent vienas šiame sąraše paminėtų požymių būdingas Jūsų vaikui - pasitarkite su žandikaulio sąnario specialistais. Jei du požymiai - juo labiau verta paskubėti. Daug paprasčiau apsilankyti pas tinkamą odontologą, negu vėliau pastebėjus paauglio veido deformacijas, brangiai mokėti chirurgams ir kęsti operacijos vargus.

Be abejo, galite kreiptis į bet kurį Jums patinkantį odontologą. Bet jei taupote laiką ir nenorite rizikuoti, kreipkitės į mus.

DANTŲ ŠEPETĖLIS

KOKS GERIAU?

Blogai pasirinktas dantų šepetėlis gali būti ne tik nepatogus, bet ir neefektyvus.

Vidutinio kietumo šepetėliai tinkami žmonėms, kurių dantenos ir dantys yra sveiki.

Minkšti ir itin minkšti šepetėliai tinkamiausi, jei kraujuoja dantenos, vargina dantų jautrumas ar kitos dantenų ir kietųjų dantų audinių ligos. Minkšti šepetėliai rekomenduojami nėščiosioms ir senjorams. Be to, minkšti šereliai yra lankstesni, puikiai prisitaiko prie dantų formos, pasiekia net ir sunkiai prieinamas burnos ertmės vietas.

Dirbtiniai šereliai yra geriau nei natūralūs, nes pastarieji sugeria vandenį ir jame dauginasi patologiniai mikroorganizmai.

Būtina keisti dantų šepetėlį, vos tik šereliai nulinksta į šalis, nes toks šepetėlis nebešalina apnašų, o šios sudarytos iš bakterijų.

ŪŽIMAS AUSYJE

JĮ PAŠALINS ODONTOLOGAS?

Šią problemą dažnai gali išspręsti gydytojas odontologas, nes varginantis ūžimas ausyje gali būti atsiradęs ir dėl netaisyklingos žandikaulio sąnario padėties.

Galimos priežastys:

• netaisyklingai išdygę dantys,

• įprotis kramtyti viena puse,

• netinkami dantų protezai,

• griežimas dantimis miegant.

Kai pasikeičia dantų sąkandis, apatinis žandikaulis pasidaro nebestabilus, o žandikaulio sąnario galvutė pasislenka. Sukandant, sąnarinė galvutė ima judėti atgal - viduriniosios ausies link, užspausdama nervus. Tarp sąnarinės galvutės ir viduriniosios ausies yra tik plonytė kaulinė plokštelė. Nuo pastovaus sąnarinės galvutės spaudimo bei kramtomųjų raumenų įtampos ir atsiranda ūžimas ausyse. Spengti ausyse gali ir dėl trūkstamų prieškrūminių ar krūminių dantų.

Tokiais atvejais ir reikalinga gydytojo odontologo, kuris specializuojasi žandikaulio sąnario sutrikimų gydyme, pagalba.  Plastikinės sukandiminės kapos pagalba odontologas grąžina žandikaulio sąnario galvutę į įprastinę padėtį. Naudojant kapas, ūžimas ausyse ir žandikaulio sąnario skausmai dažniausiai praeina per 2-4 savaites. Žinoma, kiekvienas nori pasveikti kuo greičiau, todėl gydytojas paprastai rekomenduoja ir specialius pratimus (pvz. sukąsti šiaudelį ar laikyti ranka parėmus smakrą).